7
srp
Hitachi se vrací na český trh chladniček

Japonská firma Hitachi působí na trhu už od začátku 20. století, zasahuje od výroby komponent pro automobilový průmysl přes velké stavební stroje, jako jsou jeřáby či bagry, satelitní systémy až po spotřební elektroniky a domácí spotřebiče. Na českém trhu nyní získává právě v poslední jmenované kategorii stabilní zázemí a šance pro smysluplný rozvoj díky společnosti Elmax Store, která na zdejší trh dodává také výrobky značek Brandt, De Dietrich či Romo.

Asijské firmy patří dlouhá desetiletí mezi velké inovátory, obzvlášť v oblasti výpočetní techniky. Postavení japonských firem je v tomto ohledu výjimečné, a tak nikoho nepřekvapí, že pokročilé technologie a nejmodernější systémy pronikají také do nabídky chladicí techniky značky Hitachi. Snoubí se v ní vysoce kvalitní dílenské zpracování právě s nebývalou technologickou vyspělostí. Chladničky Hitachi tak cílí primárně na náročnější zákazníky, kteří nepožadují pouze chladicí skříň, ale výrobek designově výjimečný a současně prostoupený moderními funkcemi, jejichž cílem je zajistit potravinám optimální mikro klima. Precizně řízený chod spotřebičů a speciální výbava dokážou prodloužit čerstvost potravin – tedy nejen dobu, po kterou je lze konzumovat, nýbrž i zajistit udržení jejich původních chuťových a vzhledových vlastností. S chladničkami značky Hitachi získá zákazník do své domácnosti řešení, díky němuž významně sníží plýtvání potravinami. To je mimochodem téma, které by při prodeji chladničky mělo být komunikováno se stejnou důležitostí jako spotřeba, vnitřní objem nebo přítomnost beznámrazového systému. Mimochodem, všechny modely chladniček Hitachi dodávané společností Elmax Store na český trh, používají systém Dual Fan Cooling v podobě oddělených chladicích okruhů, což je nejmodernější konstrukce kombinované lednice. A právě tato konstrukce je základním pilířem ve složité cestě k prodloužení čerstvosti potravin. Není ovšem jedinou. Pojďme se tedy podívat podrobněji na aktuální nabídku chladniček Hitachi pro český trh.

Oddělené chladicí okruhy a invertor

Ať už se zaměříme na americké lednice nebo ty tradičnější v podobě kombinací s mrazákem dole, vždy u značky Hitachi platí, že mají všechny modely spolehlivé a účinné invertorové kompresory spolu s oddělenými chladicími okruhy. Chladicí a mrazicí oddíl používají vlastní beznámrazový systém s ventilátorem, takže nedochází k chlazení čerstvých potravin pomocí suchého vzduchu s mrazničky jako u lednic s průchodkou. Díky tomu zajišťují modely Hitachi optimální podmínky jak pro mražené, tak čerstvé potraviny.

VIP – účinná izolace

Vacuum Insulation Panel neboli zkráceně VIP je nový typ izolace lednic, výrazně účinnější, než konvenční polyuretanová izolace. Hitachi používá VIP u svých nejvyšších modelů chladniček. Na českém trhu se to týká všech nabízených amerických lednic.

Eco Monitoring Sensor (čidlo průběžného sledování spotřeby energie)

Nejvyšší modely amerických chladniček disponují zcela revolučním systémem pro úsporu energie a zajištění stabilnější teploty. Na čelní straně u výdeje vody a ledu se nachází čidlo detekující přítomnost člověka v blízkém okolí. Pokud se v kuchyni nikdo nepohybuje, přepne se spotřebič do úsporného (Energy Saving) módu, aby šetřil energii. Výhodné to je zejména při delší absenci, například během dovolené. Úsporný režim není potřeba zapínat a vypínat ručně. Jakmile se v okolí lednice začne někdo pohybovat, úsporný mód se vypne.

Auto Door

Vlajkové lodě nabídky nabízejí ještě jednu unikátní funkci v podobě automatického otevření dvířek. Stačí se dotknout tlačítka na dotykovém panelu a zvolené dveře se samy otevřenou. Přejetím prstem směrem ke straně znamená postupné otevření obou křídel hlavních dveří. Tato funkce není ovšem pouze pro efekt. Při kompletním zaplnění přihrádek dveře těžknou a jejich otevření není tak komfortní, zejména pro děti. Proto se v každé domácnosti najde vždy někdo, kdo tuto příjemnou funkci ocení.

Oddělený prostor s 90% vlhkostí vzduchu

Americké lednice Hitachi jsou čtyřdveřové, přičemž se vyrábějí i lednice třídveřového nebo dvoudveřového typu. U nejvyšších třídveřových modelů se na levé straně nachází mrazicí oddíl a na pravé dva oddělené chladicí prostory. Horní je standardní pro běžné potraviny, spodní potom speciálně pro zeleninu, který vyžaduje vyšší vlhkost vzduchu, aby si udržela svou svěžest a čerstvost. Najdete zde hned 3 zásuvky, v nichž technologie nepřímého chlazení udržuje stálou vlhkost přibližně 90 %. U čtyřdveřových nebo typu french door s šířkou 68 cm nebo 75 cm se nacházejí zásuvky s regulovatelnou vlhkostí přímo v chladicím oddílu. Součástí je i filtr měnící vznikající etylen na oxid uhličitý, což opět prodlužuje čerstvost skladovaných potravin. Důležitá je také vysoká vlhkost vzduchu bez kondenzace vody v zásuvce.

Dávkovač vody s integrovanou nádržkou

Bez nutnosti připojovat lednici k vodovodnímu řadu a s možností používat dávkovač dokonce s kvalitní minerálkou, to je řešení Hitachi. Integrovaná nádržka s kapacitou 4 l se velmi snadno plní a také udržuje v čistotě. Lednice pak umožňuje tradiční výdej vody a ledu z dávkovače umístěného ve dveřích mrazničky. U modelů s mrazničkou umístěnou ve spodní části, je k výrobě ledu určen systém Easy Twist Ice Maker umístěný na vnitřní straně dvířek, spolu se zásobou již připravených ledových kostek.

Pestrá paleta lednic v tradičních i netradičních barvách

V nabídce společnosti Elmax Store naleznete chladničky Hitachi amerického typu (čtyř, tří a dvoudveřové), dále french door lednice s šířkou 75 cm a 68 cm a tradiční kombinované lednice s mrazákem dole. Dostupné jsou v mnoha barevných provedeních od stříbrné, přes šedou, béžovou, černé sklo, stříbrné sklo až například po diamantovou. Nabídka je koncipována tak, aby si vybrali jak zákazníci konzervativnější, tak ti, kteří se nebojí méně tradičního provedení.

Kde koupíte spotřebiče
Prohlédněte si nejbližší prodejce
Kde koupit

Web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a personalizaci obsahu cookies. Interakcí s webem s tím souhlasíte.